EUR/USD, 1,1915'in üzerine yükselmesi durumunda kazançları hızlanabilir

EUR/USD paritesi gün içi en düşük seviyesi olan 1,1861'den toparlandı ve 1,1870 bölgesinde işlem görüyor. FXStreet Baş Analisti Valeria Bednarik'e gör

EUR/USD paritesi gün içi en düşük seviyesi olan 1,1861'den toparlandı ve 1,1870 bölgesinde işlem görüyor. FXStreet Baş Analisti Valeria Bednarik'e göre ABD Dolarının zayıf görünümü karşısında parite yükseliş potansiyeli gösteriyor.

AMB, yaz aylarında tahvil alımlarını azaltmaya başlayabilir

"Euro, Avusturya Merkez Bankası Başkanı Robert Holzmann'ın, Avrupa Merkez Bankası'nın yaz aylarında tahvil alımlarını azaltmaya başlayabileceğini söylediği yorumlarından destek buldu."

“ABD'deki İlk İşsizlik Başvuruları, 2 Nisan haftasında 680 bin beklentileri karşısında önceki 728 binden 744 bine yükseldi. Bugün daha sonra, ABD Merkez Bankası başkanı Jerome Powell sanal bir Uluslararası Para Fonu Seminerinde küresel ekonomi hakkında bir panele katılacak."

“EUR/USD paritesi yakın vadede hafif yükseliş gösteriyor. Bu noktada, güçlü bir yukarı yönlü ivme kazanmak için EUR/USD paritesinin 1,1915 seviyesi üzerine çıkması gerekiyor."