USD/CAD, 1,2600 seviyesinin hemen altında aşağı yönlü bir görünümle işlem görüyor

USD/CAD paritesi, üst üste iki gün boyunca yükseliş kaydetmesinin ve Çarşamba gününde 1,2636 seviyesinde bir haftanın en yüksek seviyesine dokunmasını

  • USD/CAD paritesi Perşembe gününde kararlı bir yön belirlemekte zorlanıyor.
  • ABD Dolar Endeksi, 92,30 seviyesi altında kayıplarla işlem görmeye devam ediyor.
  • WTI, önceki iki günü kazançlarla kapatmasının ardından mütevazı kayıplar kaydediyor.

USD/CAD paritesi, üst üste iki gün boyunca yükseliş kaydetmesinin ve Çarşamba gününde 1,2636 seviyesinde bir haftanın en yüksek seviyesine dokunmasının ardından bir konsolidasyon evresine girmiş görünüyor. Parite en son, günlük bazda %0,1 kayıpla 1,2595 seviyesinde işlem görüyordu.

DXY, ABD Tahvil faizlerindeki düşüş üzerine kayıplarla işlem görüyor

ABD Doları, ABD Tahvil faizlerinin gün için %1’den fazla yükseliş kaydetmesiyle Çarşamba gününde rakipleri karşısında güç kazandı. ABD Dolar Endeksi (DXY) bir toparlanma sergilerken USD/CAD paritesi günü kazançlarla kapatmayı başardı.

Ancak ABD 10-yıllık Tahvil faizleri Çarşamba günkü kazançlarının büyük çoğunluğunu silmesiyle Perşembe gününde DXY yeniden satış baskısı altında kaldı ve USD/CAD paritesinin yükselişini sürdürmekte zorlanmasına neden oldu. ABD Dolar Endeksi en son, günlük bazda %0,2 kayıpla 92,23 seviyesinde işlem görüyordu.

Diğer yandan Amerikan Batı Teksas ham petrolü (WTI) 59,50$ civarında ufak günlük kazançlar kaydederken, USD/CAD paritesinin aşağı yönlü hareketlerini şimdilik sınırlandırıyor.

Bugün daha önce ABD Çalışma Bakanlığı (DoL) tarafından yayınlanan verilere göre 3 Nisan ile sona eren hafta boyunca ABD'de işsizlik ödeneği için 744.000 İlk Başvuru yapıldı. Bu rakam, geçtiğimiz haftada kaydedilen 728.000 (719.000’den revize edildi) ve piyasaların 680.000 beklentisinden daha kötü gerçekleşti.

Günün devamında Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) Başkanı Jerome Powell’ın Uluslararası Para Fonu (IMF)tarafından Küresel Ekonomi konulu tartışma panelinde saat 16:00 GMT’de (18:00 TSİ) yapacağı konuşması yakından izlenecek.

USD/CAD paritesi için önemli teknik seviyeler: