IMF'den Georgieva: Herkes için işe yarayan bir toparlanmaya ihtiyacımız var

Reuters tarafından bildirildiği üzere  Uluslararası Para Fonu'nun (IMF) Genel Müdürü Kristalina Georgieva, Perşembe günü yaptığı açıklamalarda 650 mil

Reuters tarafından bildirildiği üzere Uluslararası Para Fonu'nun (IMF) Genel Müdürü Kristalina Georgieva, Perşembe günü yaptığı açıklamalarda 650 milyar dolarlık rezerv genişlemesinin IMF tarihindeki en büyük rezerv olacağını söyledi.

Georgieva, "Herkes için işe yarayan bir iyileşmeye ihtiyacımız var." dedi ve "IMF üyeleri, küresel mali güvenlik ağının merkezinde IMF'ye güçlü desteklerini ifade ettiler," diye ekleyerek, IMF üyelerinin IMF'yi yeterli şekilde kaynak tutmaya istekli olmalarından cesaret bulduğunu belirtti.

Günün erken saatlerinde, IMF'nin yürütme komitesi bildirisinde küresel ekonominin beklenenden daha hızlı toparlandığını söyledi, ancak toparlanma beklentilerinin ülkeler içinde ve genelinde oldukça belirsiz ve dengesiz olduğunu yineledi.

Piyasa tepkisi

Bu açıklamalar piyasalardaki hissiyat üzerinde önemli bir etki yaratmış görünmezken, S&P 500 Endeksi günlük bazda % 0,2 kazançla 4.088 puan seviyesinde işlem görüyordu.