USD/JPY, 109,00 yakınlarındaki iki haftanın en düşük seviyelerine geriledi

USD/JPY paritesi, Amerika seansının erken saatleri sırasında gün içi gerilemesini sürdürdü ve 109,00 seviyesinde iki haftanın en düşük seviyesine doku

  • USD/JPY paritesi, Amerika seansının erken saatleri sırasında gerilemesini sürdürüyor.
  • ABD Doları, haftalık İlk İşsizlik Başvuruları verilerinin ardından talep bulmakta zorlandı.
  • ABD 10-yıllık Tahvil faizleri Perşembe gününde %1’den fazla kayıpla işlem görüyor.

USD/JPY paritesi, Amerika seansının erken saatleri sırasında gün içi gerilemesini sürdürdü ve 109,00 seviyesinde iki haftanın en düşük seviyesine dokundu. Parite en son, günlük bazda %0,7 kayıpla 109,08 seviyesinde işlem görüyordu.

DXY, 92,00 seviyesine doğru geriliyor

ABD Doları çevresindeki satış baskısı, Perşembe gününde USD/JPY paritesi üzerinde ağırlık yaratıyor görünüyor. ABD Dolar Endeksi (DXY), ABD Çalışma Bakanlığı (DoL) tarafından yayınlanan verilerin haftalık İlk İşsizlik Başvurularının 3 Nisan haftasında piyasaların 680.000 beklentisi karşısında 744.000’e yükseldiğini göstermesinin ardından 92,14 ile gün içi dip seviyesine geriledi. DXY en son, günlük bazda %0,28 kayıpla 92,17 seviyesinde işlem görüyordu.

Ayrıca ABD 10-yıllık Tahvil faizleri günlük bazda %1,7 düşüşle seyrederken, USD/JPY paritesi üzerindeli aşağı yönlü baskıyı artırıyor.

Bu arada Wall Street’in ana endeksleri yükselişle açılmaya hazırlanırken, S&P 500 Vadeli İşlemleri %0,3 yükselişle seyrediyor. Günün ikinci yarısında risk hissiyatı yüksek kalmaya devam ederse, Japon Yeni gücünü korumakta zorlanabilir ve USD/JPY paritesinin aşağı yönlü hareketlerini sınırlandırabilir. Günün devamında St. Louis Fed Başkanı James Bullard, Minneapolis Fed Başkanı Neel Kashkari ve FOMC Başkanı Jerome Powell’in konuşmaları takip edilecek.

USD/JPY paritesi için önemli teknik seviyeler: